Talerz Miłosierdzia

Pomoc osobom potrzebującym i bezdomnym - od 16 listopada prowadzona będzie akcja charytatywna "Talerz miłosierdzia".

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Fundacja „Bliźniemu swemu…” działająca na rzecz niniejszego Towarzystwa są organizatorami ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Talerz Miłosierdzia”.

Głównym celem akcji „Talerz Miłosierdzia” jest zbiórka środków pieniężnych na działania statutowe Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na poprawę warunków życiowych osobom potrzebującym i bezdomnym. Akcja ma na celu również zaktywizowanie społeczeństwa i zwrócenie uwagi na problemy ubóstwa oraz bezdomności, a także uwrażliwienie na potrzeby osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Darczyńcy, za każde przekazane 20 zł (mile widziane większe datki) na rzecz akcji otrzymają specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane przez Zakłady Porcelany "Ćmielów" okolicznościowe talerze miłosierdzia wraz z certyfikatem oraz chlebki miłosierdzia (pierniki) wyprodukowane przez „GRAN-PIK” z Brzozowa. Kampanię "Talerz Miłosierdzia" wspierają wolontariusze i młodzież zrzeszona w harcerstwie. W inicjatywę zaangażowało się  także grono wybitnych polskich artystów przygotowując swoje prace (płótna w kształcie talerzy), które będzie można nabyć w drodze licytacji. Akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia” zbiega się w czasie z obchodami 30-lecia Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia” rozpocznie się 16 listopada 2012 r. i potrwa do 31 grudnia br.. Główne wydarzenia w przestrzeni miejskiej odbędą się w wielu miastach Polski.

Ambasadorzy akcji
Osoby ze świata kultury i sztuki, które potwierdzilły już swoje poparcie oraz zaangażowanie w akcję „Talerz Miłosierdzia” to:

  • Magdalena Abakanowicz,
  • Krzysztof Zanussi,
  • Wojciech Kilar,
  • Leszek Mądzik,
  • Grażyna Torbicka,
  • Rafał Olbiński,
  • Tadeusz Dominik i inni.

Aktualności

[23 IV 2013]

Talerz Miłosierdzia w serialu "Barwy Szczęścia"

Bohaterowie serialu emitowanego na antenie TVP 2 pt. "Barwy Szczęścia" nabywają Talerz Miłosierdzia - symbol akcji charytatywnej Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta i działającej na jego rzecz Fundacji "Bliźniemu Swemu...".

[08 I 2013]

Prace z aukcji „Talerz Miłosierdzia” wylicytowane na ponad 50 tysięcy złotych!

Miłośnicy sztuki walczyli na licytacji do końca – praca Stefana Gierowskiego została sprzedana za 15 100,00 zł, Jarosława Modzelewskiego – 8 300,00 zł, Magdaleny Abakanowicz – 6 600,00 zł.

[29 I 2013]

Talerz pełen miłosierdzia – zebrano blisko 213 tysięcy zł

Ogólnopolska akcja charytatywna „Talerz Miłosierdzia” jest już zakończona. Podliczono również zebrane środki – łączna kwota ze zbiórki publicznej wyniosła 212 919,46 zł przeprowadzonej w okresie od 17 listopada do 31 grudnia 2012 roku.

[18 XII 2012]

Talerz Miłosierdzia w „Pytanie na śniadanie”

Prezes Fundacji „Bliźniemu Swemu…” – Emil Jurkiewicz, Dyrektor Joanna Niedziela, reprezentująca Zakłady Porcelany „Ćmielów” oraz Grażyna Torbicka, ambasadorka akcji „Talerz Miłosierdzia” byli gośćmi programu Telewizji Polskiej – „Pytanie na śniadanie”.

Fundacja "Bliźniemu swemu..." na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
KRS: 0000141778 | Polityka cookies

Realizacja i pozycjonowanie: Ideo

facebook OKRUSZEK PŁATNOŚCI