Wydarzenia

04 VI 2009

W dniu 31.V.2009 roku odbyła się aukcja „Bliźniemu swemu…” w zamku Łańcuckim.

Zdjecia M.Lip

Niedzielną aukcję zorganizowaliśmy w związku z kończącym się 48 Muzycznym Festiwalem w Łańcucie. Odbyła się tuż przed koncertem finałowym. Tradycyjna aukcja „Bliźniemu swemu…”, która odbywa się co dwa lata, będzie miała miejsce w marcu 2010 roku w Rzeszowie.

 "Chcieliśmy połączyć te dwa szczególne wydarzenia - Festiwal i pomoc najbiedniejszym. Ta dzisiejsza aukcja jest maleńka w porównaniu z naszymi aukcjami, które organizujemy co dwa lata, ale każdy grosz się liczy, bo nigdy dość pomocy dla najbardziej potrzebujących" - mówił PAP prezes fundacji, Emil Jurkiewicz.

 Najwyższą cenę - 6 tys. zł - osiągnęła grafika Zdzisława Beksińskiego. Łącznie zlicytowano 14 prac; 11 pozostałych, które nie osiągnęły odpowiedniej kwoty, zostanie wystawionych na aukcje w przyszłym roku.

Aukcja "Bliźniemu swemu" jest największą w Polsce aukcją charytatywną. Organizowana jest w Rzeszowie od 1990 roku. Dochód ze sprzedaży dzieł sztuki przeznaczamy na rzecz biednych i bezdomnych, którymi opiekuje się Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Fundacja "Bliźniemu swemu..." na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
KRS: 0000141778 | Polityka cookies

Realizacja i pozycjonowanie: Ideo

facebook OKRUSZEK PŁATNOŚCI