Wydarzenia

24 IV 2008

Aukcja „Bliźniemu swemu... 2008” w Rzeszowie.

W niedzielę 30 marca 2008 roku o godz. 11-stej w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie wystartowała licytacja dzieł sztuki ofiarowanych przez artystów na rzecz bezdomnych i najuboższych. Uczestniczyli w niej właściciele galerii i prywatni kolekcjonerzy z całej Polski.

Ci, którzy zdecydowali się na udział w licytacji już kilka godzin przed jej rozpoczęciem podejmowali pierwsze decyzje. Większość jeszcze raz szczegółowo oglądała wybrane wcześniej obrazy robiąc notatki w katalogach. Atmosfera z minuty na minutę robiła się coraz bardziej gorąca. Większość tych, którzy przyszli po to by kupić dobrą pracę, za dobre pieniądze nie zapomniała jednak o celu akcji.

Duże tempo miała licytacja która trwała blisko 6 godzin.. Bardzo wysokie ceny bo po 11 tysięcy złotych wylicytowali nabywcy prac Tadeusza Dominika i Jacka Sempolińskiego. Ale najwięcej bo aż 13, 5 tysiąca złotych zapłacił nabywca za obraz olejny Franciszka Maśluszczaka. W licytacji często brały górę niemal sportowe emocje. To dlatego chwilami uczestnicy sami nie wiedzieli czy ceny są okazyjne czy bardzo wysokie.

Wszystkie pieniądze trafią na konto Towarzystwa Pomocy im. Świętego Brata Alberta. Towarzystwo w całej Polsce prowadzi ponad sto schronisk dla bezdomnych i jadłodajni dla najuboższych. Aktualnie trwa odbiór wylicytowanych prac. W najbliższym czasie zamieścimy spis prac pozostałych po aukcji.

Dziś podajemy wykaz prac z cenami wylicytowanymi podczas aukcji.

Pliki do pobrania

Fundacja "Bliźniemu swemu..." na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
KRS: 0000141778 | Polityka cookies

Realizacja i pozycjonowanie: Ideo

facebook OKRUSZEK PŁATNOŚCI