Wydarzenia

21 IX 2004

Demis Roussos - Koncert "Bliźniemu swemu"

Fundacja „Bliźniemu swemu” na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta serdecznie zaprasza na wielki koncert charytatywny, wpisany w obchody 650 lecia Miasta Rzeszowa. Gwiazdą koncertu będzie światowej sławy artysta Demis Roussos z orkiestrą, oraz dobrze znany i lubiany grecki zespół „Orfeusz”. Koncert poprowadzi prezenterka Telewizji Polskiej Iwona Schymalla. Artyści wyrazili zgodę by wystąpiły z nimi również dzieci z Ochronki Św. Brata Alberta w Stalowej Woli – beneficjanci koncertu. Wierzymy, że będzie to wspaniałe artystyczne i duchowe przeżycie dla wszystkich uczestników.

Ten niepowtarzalny Koncert rozpocznie się w niedzielę – 17 października 2004 r. w Hali Widowiskowo Sportowej Podpromie w Rzeszowie o godz. 16:00. Cały dochód z tej imprezy zostanie przeznaczony na przeciwdziałanie bezdomności i pomoc ludziom z naszego Regionu. Bilety w cenie: I miejsce 40 zł , II miejsce 35 zł będą do nabycia od 13 września 2004 r. w Teatrze im. W. Siemaszkowej , Kinie Zorza, oraz w Hali Podpromie. KONCERT "BLIŹNIEMU SWEMU" Roussos na żywo Jedyny niepowtarzalny koncert Demisa Roussosa, gwiazdy muzyki lat siedemdziesiątych, wykonawcy takich wielkich przebojów jak "Goodbye my love, goodbye" czy "Margarita", odbędzie się w niedzielę, 17 października w rzeszowskiej hali na Podpromiu o godz. 16. Będzie to jedyny koncert tego artysty w Polsce.

55-letni Roussos przyjedzie do Rzeszowa po występie w Paryżu. Towarzyszyć mu będzie orkiestra i chór. Artysta zgodził się zaśpiewać u nas, bo chciał zrobić coś dla polskich dzieci. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na stypendia dla dzieci z ochronki św. Brata Alberta w Stalowej Woli. – Fundowanie stypendiów na naukę dla dzieci z ochronki to forma zapobiegania bezdomności – przekonuje organizator koncertu Emil Jurkiewicz prezes Fundacji "Bliźniemu Swemu". - Chcielibyśmy aby ten koncert miał charakter rodzinnego spotkania, aby przy muzyce pod znakiem Zorby bawić się, jak 20 lat temu. Na tym koncercie nie może zabraknąć nikogo, kto kocha muzykę sprzed lat i chciałby pomóc dzieciom.

Obok Demisa Roussosa na Podpromiu wystąpi także grecka grupa Orfeusz oraz dzieci z ochronki w Stalowej Woli. (...) Na koncert będą mogli wejść bezpłatnie niepełnosprawni na wózkach inwalidzkich z opiekunami. af (...) Super Nowości z dnia: 15_10_2004 Demis Roussos w Rzeszowie niedziela, 17 października, godz. 16 Pamiętacie lata 70-te? Jeśli tak - to koncert słynnego greckiego pieśniarza Demisa Roussosa będzie przyjemnym powrotem do tamtych czasów. Jeśli nie - to poznajcie jedną z czołowych gwiazd ówczesnego festiwalu w Sopocie. Kiedyś ubierał się w zwiewne, długie szaty i był zaliczany do najbardziej kapryśnych gwiazd, które odwiedzały Sopot w latach 70. To, że menedżer przed przyjazdem Demisa do Polski napisał, że artysta śpi tylko na okrągłych łóżkach, to jeszcze nic. Roussos zażyczył sobie też, by odległość między hotelem a estradą pokonywać helikopterem.

 Ale ten pucułowaty Grek obdarzony niesamowitym głosem był obok Abby i Boney M. jedną z największych zachodnich gwiazd festiwalu w Sopocie. Kochała go cała Polska. Jego song "Good Bye My Love" wykonany podczas sopockiego festiwalu w połączeniu z gabarytami Demisa stanowił prawdziwy grecki "massive atack". Demis Roussos po raz kolejny przyjeżdża do Polski. Wraz z grecką grupą Orfeusz wystąpi w rzeszowskiej hali na Podpromiu w niedzielę o godz. 16.

Koncert zorganizowało Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta w Rzeszowie, a dochód ma zostać przekazany na pomoc ubogim i bezdomnym podoopiecznym towarzystwa. Koncert poprowadzi Iwona Schymalla, na scenie pojawią się także dzieci z Ochronki Św. Brata Alberta w Stalowej Woli. (...) Gazeta Wyborcza - Gazeta w Rzeszowie / 15.10.2004r.

Fundacja "Bliźniemu swemu..." na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.
KRS: 0000141778 | Polityka cookies

Realizacja i pozycjonowanie: Ideo

facebook OKRUSZEK PŁATNOŚCI